kuchnia z roletami wzorzystymi

Technologia czy wygląd? Jak wybierać rolety?

Właściwy wybór rolet może nam zająć trochę czasu. Jeśli bowiem nie zdecydowaliśmy się na gotowy, uniwersalny model prosto z półki supermarketu, to będziemy mieli całkiem sporo możliwości do wyboru. Gdy jednak zdecydujemy się na klasyczne, a jednocześnie nowoczesne rolety typu dzień i noc, to liczba decyzji, które będziemy musieli podjąć – szczęśliwie spadnie. Nie do zera jednak – nasze rolety okienne będą miały jeszcze wiele innych cech, wśród których będziemy musieli dokonać wyboru.

Rodzaj montażu

Wydawałoby się, że to trochę wydumany problem. Tymczasem możliwości jest sporo. Po pierwsze sama technologia montażu może być różnorodna. Przy niektórych oknach najlepiej będzie przykleić kasetkę z roletą, przy innych przykręcić, albo skorzystać ze specjalnych uchwytów naokiennych. Dużo zależy tu od tego, czy okno będzie otwierane i w jakiej płaszczyźnie. Sama roleta może być (w stanie zwiniętym) ukryta w kasetce lub widoczna w postaci odkrytego wałka. Dodatkowo stosuje się prowadnice dla rolety – szczególnie przydatne, gdy mamy okno uchylne – choć czasem można iść na kompromis i zastosować jedynie mały magnes utrzymujący roletę w jednej pozycji. W niektórych mieszkaniach stosuje się też rolety zaciągane od dołu. Wtedy kasetka z roletą znajduje się na dole okna, a samą roletę zaciągamy do góry. Przydatne, jeśli nie chcemy całkowicie izolować się od promieni słonecznych, ale za to przeszkadzają nam ludzie przechodzący za oknem.

Wygląd jest równie ważny jak technologia

Choć wybór sposobu montażu jest kluczowy z perspektywy technicznej, nasz wybór rolet powinien też uwzględniać kwestie estetyczne. Spójrzmy więc uważnie na dostępne wzory i kolory rolet. Ciemniejsze i grubsze tkaniny będą zapewniać większe zaciemnienie, gdy jednak zdecydujemy się na coś jaśniejszego – nasz pokój może ożyć. Niektóre rolety na okna mają też ciekawy nadruk, który sprawia, że stają się jedną z głównych ozdób pokoju. Jak więc widać, wybierając rolety okienne, musimy być przygotowani na wiele decyzji.

W sklepie internetowym z roletami rollcenter.pl znajdziemy duży wybór rolet okiennych, w różnych kolorach i wzorach. Są to rolety wykonywane na wymiar więc będą idealnie dopasowane do waszych okien, wystarczy podać odpowiednie wymiary.

Dodaj komentarz