jasny salon

Karnisze metalowe – co warto o nich wiedzieć?

Karnisze metalowe należą do tych najczęściej kupowanych karniszy. Spośród tych wykonanych z innych materiałów, wyróżniają się dużą wytrzymałością, trwałością, a także szerokimi możliwościami dostosowania. Co więcej, kupujących zachęca również fakt, że są one dostępne w sklepach w niezwykle przystępnej cenie.

Co wziąć pod uwagę dobierać karnisze?

Karnisze metalowe mają ogromne możliwości w zakresie dostosowania do wnętrz. Można je zamontować do tych w stylu nowoczesnym industrialnym, ultra designerskim, czy też rustykalnym i skandynawskim. Karnisze metalowe w każdym stylu będą prezentować się niezwykle dobrze. Kluczem do ich idealnego dopasowania jest wybór odpowiedniego ich modelu, koloru, a także nakładek – które bardzo mocno definiują styl karniszy.

Modele karniszy

Karnisze metalowe składają się z drążka, wsporników i nakładek. Poszczególne modele różnią się między sobą pod względem stylu właśnie tymi trzema elementami. Spotkać możemy drążki o przekroju okręgu, kwadratu, czy też prostokąta. Te ostatnie szczególnie chętnie wybierane są do wnętrz apartamentów ze względu na ich bardzo elegancką i nowoczesną formę – często pokryte są również dodatkową powłoką anodową, która zabezpiecza je przed uszkodzeniami. Karnisze kwadratowe sprawdzą się do wnętrz nowoczesnych, będą idealne do tych utrzymanych w stylu skandynawskim. Karnisze o przekroju okręgu bardzo dobrze wpasują się do pomieszczeń przytulnych i rodzinnych.

Drogie, czy tanie?

Cena karniszy metalowych jest konkurencyjna w stosunku do karniszy wykonanych z drewna, czy aluminium. Jednak -j ak się okazuje – wcale niska cena nie musi oznaczać wątpliwej jakości. Wytrzymałe, eleganckie i uniwersalne karnisze metalowe, to idealna dekoracja przestrzeni mieszkalnej. Możemy je kupić w sklepie internetowym karnisze24.pl.

Dodaj komentarz